Ankara Kızılay’da gittikleri bir eğlence mekanı çıkışında, yoldan geçen kadınlar ile çevredeki bazı kişilere sözlü-fiziki saldırıda bulunan ve havaya ateş açan biri başkomiser iki polis ile bir mahalle bekçisi gözaltına alındı.

Üç emniyet personeli, kadınlara saldırıp darp etti. Başkomiser daha sonra havaya 4 el ateş açtı. Taraflar birbirlerinden şikayetçi olurken, başkomiser ve beraberindeki iki emniyet görevlisi gözaltına alındı.

Şüpheliler hakkında adli ve idare soruşturma başlatıldı. Üç emniyet personeli, haklarındaki idari soruşturma kapsamında açığa alındı.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN AÇIKLAMA

Ankara Emniyet Müdürlüğünden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

24.08.2023 günü saat 06.30 sıralarında haber merkezine gelen kavga ihbarı üzerine, olay yerine giden polis ekipleri, eğlence mekanının çıkışında alkollü vaziyette iken, yoldan geçen kadınlara yönelik sözlü-fiziki saldırıda bulunan ve havaya ateş eden sivil kıyafetli, biri Çarşı Mahalle Bekçisi ikisi Polis Memuru olduğu anlaşılan (3) kişiyi derhal gözaltına almıştır.

Adı geçen şahıslarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılarak şahıslar açığa alınmış, mevcutlu olarak adliyeye sevk edilen 3 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Antalya sahilde korkunç olay meydana geldi! Antalya sahilde korkunç olay meydana geldi!

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.