Tribünlerde hükümete yönelik 'istifa' çağrılarından sonra Beşiktaş Kulübü üyeliğinden istifa ettiğini açıklayan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin aidat ödemesi yapmadığı için üyeliğinin daha önce düşürüldüğü iddia edilmişti. Beşiktaş'tan iddialara yönelik açıklama geldi. Beşiktaş Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Şahabettin Önkol, "Sayın Bahçeli’nin Kulübümüze aidat borcu olmadığı gibi kurulumuza ulaşmış yazılı bir istifa dilekçesi de bulunmamaktadır" açıklamasında bulundu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler 11 ili etkiledi. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem sonrası ligde oynanması planlanan maçlar ertelendi. Spor camiası tek yürek olarak deprem bölgesine yardım topladı ve yükledikleri tırla ile bölgeye sevk etti. Deprem bölgesinde artçı sarsıntılar yaşanırken enkaz çalışmaları da sürüyor.

BAHÇELİ, BEŞİKTAŞ ÜYELİĞİNDEN İSTİFA ETTİ

Süper Lig ertelenen maçların tekrar oynanması ile birlikte tekrar başladı. Ancak tribünde bazı dakikalarda ‘Hükümet istifa’ sloganları yükseldi. Bu duruma tepki gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli futbol müsabakalarının seyircisiz ya da ‘tedbir alınarak’ oynanmasını istedi. “Hükümet istifa” sloganı kesilmek bilmeyince MHP lideri, Beşiktaş üyeliğinden istifa etti. 

BEŞİKTAŞ'TAN İSTİFA KARARI SONRASI İLK AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü, kulüp üyeliğinden istifa ettiği belirtilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Sayın Bahçeli’nin Kulübümüze aidat borcu olmadığı gibi kurulumuza ulaşmış yazılı bir istifa dilekçesi de bulunmamaktadır" denildi. 

Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Şahabettin Önkol tarafından Devlet Bahçeli ile ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: 

"Kulübümüzde tüm kurullar, tüzüğümüz gereği Genel Kurul oylarıyla göreve gelmekte, tüzük hükümlerine göre görev yapmaktadır. Bu, seçilen tüm kurullarımız için geçerlidir ve görev ile yetkileri gerek kanunla gerekse de tüzükle belirlenmiştir.

28.04.2000 tarihinde Kulübümüze üye olan 14684 sicil numaralı Sayın Devlet Bahçeli’nin üyelik aidatlarını yatırmadığı ve bu nedenle kulüp üyeliğinden ihraç edildiği ile ilgili paylaşımlar gerçeği yansıtmamakta olup kendisinin aidat borcu bulunmamaktadır.

Sayın Bahçeli’nin Kulübümüze aidat borcu olmadığı gibi kurulumuza ulaşmış yazılı bir istifa dilekçesi de bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız."

Editör: Emel Kılıç