Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heykelini dikeceğiz" açıklaması Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın heykelini dikeceğiz" açıklaması

Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna odaklandı. Anketlerde önde gösterilen Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'taki seçimlerde Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerisinde kaldı. Kılıçdaroğlu, ikinci tur için çalışmalara başlarken kulislerde kampanyanın başına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçeceği konuşuluyor.

Türkiye, 14 Mayıs'ta sandık başına gitti. Cumhurbaşkanlığı için yarışan Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve ATA İttifakı adayı Sinan Oğan, yüzde 50 artı 1 oyu alamadı ve seçimler ikinci tura kaldı. Anketlerde önde gösterilen Kılıçdaroğlu, ikinci tur için çalışmalara başlarken dün kampanyanın başındaki CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel'i görevinden aldı.

Bu gelişme sonrasında kulislerde ikinci turda kampanyanın başına CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun geçeceği konuşuluyor.