Hong Kong'da Çinli bir mankenin yaşadıkları kan donduran cinsten.

28 yaşındaki manken'nin cansız bedeni, eski kayınpederi tarafından Hong Kong'da kiralanan bir evde parçalanmış şekilde bulundu. Kadının kafası, gövdesi ve ellerini ise bulunamadı. Cuma günü yaşanan olayın ardından Çinli polisler harekete geçti. Kadının eski eşi ve eski eşinin ailesinden 3 kişiyi sorguladı.

Bir tanık tarafından polise verilen bilgilerde ise Abby'nin satmayı planladığı 100 milyon Hong Kong doları değerindeki bir mülk nedeniyle modelin eski kocası ve ailesiyle anlaşmazlık yaşadığı belirtildi. Kadının ölümünün arkasındaki nedenin bu olacağı öne sürüldü.

Abby'nin Kwong soyadlı 28 yaşındaki eski kocası, polise göre Cumartesi öğleden sonra tekneyle şehirden kaçmaya çalışırken cinayetten tutuklandı. Ekipler, Abby'nin eski kayınbiraderinin, kaybolmadan önce onunla evinde buluştuğuna düşünüyor.

KAFASI BULUNDU, GÖVDESİ HALA KAYIP

Çalışmalarını tam 100 memurla sürdüren Çin polisi, kadının kayıp kafası ve gövdesini bulmak için harekete geçti. Çalışmalar sonucu kadının kesik kafası bulundu ancak gövdesi hala kayıp.

çinli manken

Korkunç olayla ilgili açıklamalarda bulunan Müfettiş Alan Chung şöyle dedi:

"Şüpheliler 22 Şubat sabahı önemli delillerle dolu birkaç çantayı çöpe attılar. Bunlar insan vücudunun bazı parçaları veya kurbanın kıyafetleri ve telefonu, hatta silahlar olabilir."

En sonunda bunu da yaptılar ! Öpüşme makinesi 38 dolar En sonunda bunu da yaptılar ! Öpüşme makinesi 38 dolar

Cumartesi günü yaptığı açıklama ise Müfettiş Alan Chung, mide bulandırıcı olayın 'soğukkanlı katiller' tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. Dairede yapılan incelemelerde kıyma makinası ve testere bulduklarını de belirten Chung şu sözleri söylemişti:

"Polis, eve girdiğinde katillerin cinayeti titizlikle planladığını tespit etti. Dairede kıyma makineleri, elektrikli testereler, yağmurluklar bulundu. Birçok maske dahil olmak üzere insan vücudunu parçalamaya yarayan başka aletler de tespit edildi."