İnsanın istemediği ot burnunun dibinde bitermiş hesabı, ben hanımefendinin yarattığı polemikleri görmemek için sosyal medyadan bloklamıştım ama yırtık dondan çıkar gibi yeni bir kavgayla dün gece yine çıktı karşımıza.

İnsan kendi doğurduğu, daha yaşı 16 olan kızını tüm Türkiye ye böylesi rezil eder mi? Yaşanılan kavganın tüm detaylarını, milyonlar ile paylaşır mı ? Hadi kızının babasına senelerce bir itibar suikastı yaptın, iş insanı bir kişiyi 17 senedir her fırsatta yerden yere vurup ruh hastası ilan ettin ama kendi doğurduğun, canından can olan kızın Ayşe ye bu yaptığını nasıl telafi edeceksin?

Deniz Akkaya Ve Kızı Ayşe

Deniz Akkaya 90'larda bir markaydı. Estetikli olabilir ama şahane güzel, yürüdüğü zaman yerleri  titreten bir kadındı. Şimdi ise kafasına taktığı kişileri sinirden titretiyor.

Geçen senelerde Haluk Levent ve Selin Ciğerci ile yaşadığı polemikleri daha aklımızda. Senelerdir insanlığa yardım için kurduğu dernek ve özellikle deprem sonrası bitmek bilmeyen çabaları ile göz dolduran, kalplerimizde yer etmiş Haluk Levent le aylarca uğraştı, adamı DOLANDIRICI yetmedi HIRSIZ ilan etti, mahkemelik oldu ve 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Olan o esnada yardım bekleyen insanlara oldu, yardım faaliyetleri sekteye uğradı.

Deniz Akkaya gördüğüm kadarıyla bugüne kadar kızı Ayşe yi elinden geldiğince el bebek gül bebek büyüttü. En iyi okullarda okuttu, piyano dersleri, balet dersleri ve her türlü sevgiyi ile besledi. Daha 3 sene öncesine ait olan  “beni hiç üzmedin, sen sınırlarını kendin belirledin ama hep bir duruş belirledin “diye övüyordun.

Deniz Akkaya Paylaşımlar

Peki ne oldu da “Kötülük doğuştan gelir, belki de genetiktir.“ diyerek kızını kötü ve ruh hastası ilan etme noktasına geldin? Zaten ergen olan ve tamamıyla bir hormon karmaşası yaşayan ve üniversite sınavına hazırlanan kızını sosyal medyadan linçletiyorsun. Ayşe şimdi kime sığınacak mesela? Nerede yaralarını saracak? En güvendiği annesinden aldığı bu darbeyi ve güven kırıklığını nasıl telafi edecek?

Aslında kavganın arkasında yatan sebep kızının babası. Efe Önbilgin ile bitmek bitmeyen kavgası.

Eminim zamanında aralarında çirkin şeyler yaşandı. Efe bey şiddet uyguladı ve kulak zarı patladı dendi. Ama belli bir noktada bazı şeyleri affetmek gerekiyor. Elbette affetmek çok kişisel bir süreç ama affetme durumunda iç huzura kavuşacak olan yine kendimiziz. Ve Deniz hanımın kesinlikle iç huzura ihtiyacı var. Yoksa bu polemikler ve kendi kendini yok etmeleri bitmeyecek.

Aslında zeki bir kadın Deniz Akkaya. Vücuduna ve sağlığına da son derece dikkat eden, disiplin seven bir asker kızı. Ama sürekli başkalarını ruh hastası ilan eden hanımefendiye, birde kendisine ayna tutmasını rica edeceğim.

Çünkü Nasrettin Hoca nın deyimiyle “Hırsızın hiç mi suçu yok?

Sevgiyle kalın.