Doktor, bir kadının doğumunu gerçekleştirdiği sırada bebeğin kafasını kopardı. Daha sonra başını geri dikti. Ancak daha sonradan bebeğin ölüm haberi geldi. İşte dünya basının büyük yankı uyandıran o haberin detayları:

Olay Brezilya’nın Belo Horizonte kentinde meydana geldi. Bir hastanede doğum yapan anne Ranilly Santos felaketi yaşadı. 1 Mayıs tarihinde gerçekleşen doğumda, baba Victos Silva da olaya tanıklık etti. Anne, doktorun ihmalkarlığı sebebi ile doğum sırasında bebeğinin kafasının gövdesinden ayrıldığını daha sonrada yeniden dikildiğini söyledi.

DOĞUM SIRASINDA HAYATTAYDI

Aile, yaptığı açıklamasında bebeğin doğum sırasında hayatta olduğunu fakat daha sonradan vefat haberi aldıklarını belirtti. Doğum yapan kadının annesi doğumdan sonra bebeğin boynunda dikiş izlerinin olduğunu gördüklerini söyledi.

İtalyanların efsane oyuncusu Sophia Loren hastanelik oldu İtalyanların efsane oyuncusu Sophia Loren hastanelik oldu

Anne Ranilly, doğumdan sonra bebeği ile vedalaşmak istediğinde kıyafetlerini çıkarmasına engel olduklarını belirterek, “Bebeğimin kıyafetlerini çıkartmak istedi. Annemin kıyafetleri açmasını engellemeye çalıştılar. Annem o sırada boynundaki dikiş izlerini gördü” dedi.

Brezilya Doğum

BABA OLAYI CANLI GÖRDÜ

Eşinin doğum sırasında yanında olduğunu ifade eden kadın şunları söyledi:

“Eşimin doğumuna başladıklarında 7 aylık hamileydi. Elleriyle çocuğun başını çekmeye başladılar ve karıma itmesini söylediler. Sonunda gücü kalmamıştı. Genel anestezi verip bayılttılar. Bebek dışarı çıktığında çok kan vardı. Doğumhaneden beni güvenlikle çıkarttılar. Bebeğimin kafasını koparttılar ve doktorlar geri dikti ama kurtaramadık”

Polis tarafından olay soruşturuluyor. Hastane tarafından yapılan açıklamada bebeğin cenaze masraflarının karşılanacağı belirtildi. Bebeğin cenazesi 8 Mayıs günü defnedildi.