TELE1’de, 2017 yılından beri Ana Haber Bülteni sunuculuğu, haber merkezi yöneticiliği, program yapımcılığı ve Yayın Kurulu Üyeliği gibi görevleri üstlenen Evren Özalkuş kanalına veda etti.

Özalkuş, ayrılık haberini sosyal medya hesabından "Evet; bu bülten son bülten @tele1comtr'e iyi bakın. Desteklerinizi eksik etmeyin. Gözüm arkada kalmasın." sözleri ile duyurdu.

TELE1'de ayrılık haberini bir açıklama ile duyurdu.

Türkiye’nin bağımsız medya kurumlarından TELE1’de, 2017 yılından beri Ana Haber Bülteni sunuculuğu, haber merkezi yöneticiliği, program yapımcılığı ve Yayın Kurulu Üyeliği gibi görevleri büyük bir başarıyla yerine getiren Evren Özalkuş, kanalımızdan ayrılıyor.

Evren Özalkuş, TELE1’i etkili bir haber kanalı yapan değerlerin yerleştirilmesinde, yayın konsepti ve ekran politikasının oluşturulmasında büyük payı olan arkadaşlarımızdan biriydi.

Arkadaşımızın ayrılma kararı, tamamen kendisine ait bir tasarruf olarak gelişti. Ancak, Evren Özalkuş’un aldığı karara saygı duymakla birlikte, çok sevdiğimiz ve başarılı bir çalışma arkadaşımızın ayrılması nedeniyle üzgün olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz.

Özalkuş, çalışma yaşamına ara vererek bir süre dinleneceğini kanal yönetimine bu yılın ilk aylarında bildirmişti. Ancak Genel Yayın Yönetmenimiz Merdan Yanardağ’ın haksız ve hukuksuz şekilde tutuklanması nedeniyle bu kararını ertelemişti.

1 Aralık 2023 Cuma Reyting Sonuçları Açıklandı 1 Aralık 2023 Cuma Reyting Sonuçları Açıklandı

Özalkuş, o zor günlerde de bütün gücüyle kanalımızın yaşatılması ve geliştirilmesi için çalıştı. Bunu unutmayacağız. Cesareti, profesyonelliği, açık sözlülüğü, bilgisi ve birikimi ile milyonlarca izleyiciye ulaşan Evren Özalkuş’un, kendisinin de vurguladığı gibi, TELE1’e katkıda bulunmayı sürdüreceğine inanıyoruz. Diğer taraftan, TELE1 de her zaman arkadaşımızın yanında olacaktır.

Evren Özalkuş’a, bugüne kadar kanalımıza yaptığı katkıları, dostluğu, çalışkanlığı, samimiyeti ve özverisi nedeniyle çok teşekkür ediyor, yeni yaşamında başarılar diliyoruz.

Kamuoyu ve sektörün bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla.

3 KASIM 2023

TELE1 Yönetimi ve Yayın Kurulu

evren