Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Nizip bölümünde kaza yapan bir araca müdahale eden ekiplere ve İhlas Haber Ajansının (İHA) canlı yayın aracına, kaza yerinden yaklaşık 200 metre geride devrilen ve kayan yolcu otobüsü çarptı.

Kaza bölgesine çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi. Kazada, kazaya müdahale eden üç itfaiye görevlisi ile 3 sağlık çalışanı ve Şanlıurfa'ya görevli giderken kazayı görerek yaralılara yardım amacıyla duran İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) canlı yayın aracının sorumlusu 28 yaşındaki Umut Yakup Tanrıöver ile kameraman 25 yaşındaki Muhammet Abdulkadir Esen, itfaiye görevlileri Mehmet Bozkurt, Mehmet Polat ve Ahmet Polat, sağlık görevlileri Tuğba Uzdilli, Halil Özden ve Abdullah Kütük yaşamını yitirdi.

iha kaza

VALİ GÜL: 16 VATANDAŞIMIZ VEFAT ETTİ

​Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep- Nizip Otoyolu’nda meydana gelen kazada, 16 kişinin yaşamını yitirdiğini, 21 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Vali Gül, olay yerinde yaptığı açıklamada kazayla ilgili şunları söyledi:

Otobüs kaza yapıyor. Buna itfaiye, sağlık ekipleri ve diğer mesai arkadaşlarımız müdahale ederken 200 metre geride başka bir otobüs kaza yapıyor.

Kaza yapan otobüs kayarak ekiplerimize ve yaralılara çarpıyor. İlk belirlemelere göre vefat eden 16 vatandaşımız var.

Önce bıçakladı sonra kızgın yağ döktü ardından ise... Önce bıçakladı sonra kızgın yağ döktü ardından ise...

Aralarında 3 itfaiye görevlisi, 3 sağlık görevlisi, 2 gazeteci arkadaşımız var. Milletimizin başı sağ olsun.

Kaza nedeniyle TAG Otoyolu’nun Nizip istikametine doğru olan bölümü ulaşıma kapatıldı.

a8418445-024e-4d1d-9ce3-dc49f6fa5cc2