Giresunspor 44 yıl sonra süper lig özlemine son vermişti ve 2021 2022 süper lig sezonuna adeta damga vurmaya devam ediyor.

Herkese merhaba sevgili okurlar bu köşe yazımızda memleketimizin takımı Giresunspor dan bahsetmek istiyorum bildiğiniz üzere Giresunspor 44 yıllık süper lig hasretine geçtiğimiz sezon son vermişti.

Süper ligin başlamasının ardından ilk haftalarda istediği sonuçları alamayan Giresunspor adeta 1 açıldı pir açıldı diyebiliriz.

Çotanaklar Ligin ilk yarısında belki istediği sonuçları pek alamasada oynadığı futbolla gönülleri adeta fethetmeyi başardı.

Ilk devreyi 13'üncü sırada 22 puanla tamamlayan Giresunspor devre arası Antalya kampına çok iyi hazırlanmış ki Galatasaray'ı nef stadyumu'nda 1-0'lık skorla geçmeyi bildi.

Teknik Direktör Hakan Keleş yönetiminde, Tabiri caizse Süper Lig'de oynadığı futbol ile birçok spor otoritesinin gönlünü fethetmeyi başaran Giresunspor yazımın başında da söylediğim gibi yoluna dolu dizgin devam ediyor.

Ligin ilk haftalarında televizyon ekranlarında Giresunspor vasat bir takım demekten çekinmeyen spor yorumcuları Giresunspor'u öve öve bitiremez hale geldiler.

Ne demiş atalarımız ''Büyük lokma yiyin ama büyük laf konuşmayın'' Giresunspor aleyhine yorum yapan bir çok spor yorumcusunun söyledikleri lafları, oynadığı harika futbolla adeta ağızlarına geri tıktı.

Buradan o kendini çok bilmiş spor yorumcularına sesleniyorum Giresunspor'u bundan sonra eleştirirken biraz düşünün ve öyle eleştirin derim sonradan yorum yaparken yüzünüz kızarıyor. Başarıya susamış 1 takımın susuzluğunu siz gidemezsiniz ve bunu da açık açık söylümekten çekinmiyorum.

İstanbul takımlarını kendi sahalarında yenmeyi başaran Çotanaklar adeta istanbul'un sefiri olmuş durumda.

Bu hafta kendi evinde Kasımpaşa ile karşılaşacak olan Giresunspor Galatasaray maçının ardından Kasımpaşa maçı ile galibiyet serisine devam edecektir diye tahmin etmiyorum net bir şekilde bunu söyleyebilirim.

Altyapıya önem veren Giresunspor U19 takımından Furkan ve Metin Caner Akbayrak'ı A takım kadrosuna dahil ederek bu bağlamda altyapıya önem verdiğinin açık açık göstermiş oldu. U19 takımı ile harika işlere imza atan Metin Caner Akbayrak antalya kampında adeta göz doldurdu ve çalışmalarının karşılığını Galatasaray maçında 18 kişilik kadroya girerek göstermiş oldu.

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

Ali Çetin AKBAYRAK