Herkese merhaba sevgili okurlar, Bu yazımda sizlere Twitter'ın yeni düzeni olan Twitter Blue'dan bahsedeceğim.

Arkadaşlar Twitter Blue konusunda size anlatacaklarım var!

Twitter'ı 44 Milyar Dolar gibi bir rakama satın alan dünyanın en zengin insanı Elon Musk satın alma işleminin ardından bazı kararlar alarak Twitter'da bayağı değişiklikler yaptı.

Yaptığı değişikliklerden biriside Twitter Mavi Tik (Verified) sistemi. Adamda şöyle bir kafa yapısı var, "Ben Herşeyi Para Olarak Düşünüyorum" evet evet yanlış okumadınız adam yaptığı değişiklikleri bile paraya çevirdi ve Twitter Blue adı altında Mavi Tik'i belirli bir ücret karşılığında paralı yaptı.

Şimdi gel gelelim olayın bilinmeyenlerine, Bazı arkadaşlar diyor ki; "Ya bende Twitter Blue'ya başvurdum ama benim hesabı doğrulamadı" Evet arkadaşlar çok doğru Twitter Blue'ya abone olduğunuzda parasını ödeyip ben Mavi Tik alayım olayı hemen gerçekleşmiyor.

Twitter Blue'ya abone oluyorsunuz tamam ama hesabınız uygunluğu karşılarsa Twitter sana Mavi Tik veriyor. Yani kısacası hesabınızın kriterleri karşılaması gerekiyor. Bunun içinde ne yapmanız lazım doğrulanmış bir telefona numarasına ihtiyacınız var, Hesabınız aktif olması gerekiyor vs vs. şeklinde kriterler sıralanıyor.

Bende Twitter Blue'ya başvurduğumda Mavi Tik'i tam 1 hafta sonra verdi bana, Yani hesabınızı oldukça ince bir şekilde inceliyorlar ardından kararı veriyorlar.

Elon Musk bu sistemi getirmekle çok iyi yaptı bu tabi benim şahsi fikrim en azından adam dedi ki "Parayı Veren Düdüğü Çalar" 🙂

Eğer Twitter Blue konusunda yardıma ihtiyacınız olursa bana ulaşabilirsiniz.

Umarım bu yazımda sizlere yararlı bir bilgi sunmuşumdur.

Kalın sağlıcakla.