Kırklareli'nde dehşete düşüren olay! Çuvalın içine bakınca... Parçalanmış ceset ekipleri harekete geçirdi Kırklareli'nde dehşete düşüren olay! Çuvalın içine bakınca... Parçalanmış ceset ekipleri harekete geçirdi

Kahramanmaraş  merkezli iki büyük deprem sonrası Hatay'da 128 saat sonra enkazdan çıkarılan 3.5 aylık bebek annesi Yasemin Begdaş ile tam 54 gün sonra kavuştu.

Depremde babası ve 2 erkek kardeşi hayatını kaybeden Gizem bebek, enkazdan çıkarılmasının ardından ilk müdahalenin yapılmasıyla birlikte Adana Şehir Hastanesi'nde gözetim altına alındı.

Herhangi bir sağlık problemi olmadığı belirlenen Gizem bebek, kurum bakımına alındı. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı uçağıyla Ankara'ya getirilen Gizem bebek, Etlik Şehir Hastanesi'nde yapılan kontroller sonrasında bakanlığa bağlı kuruluşa yerleştirildi.

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın, refakatçisiz çocukların bulunması başlattığı çalışmalar kapsamında gelen ihbarlar değerlendirildi. Yapılan incelemeler sonrasında aileyle iletişime geçildi. Aileden ve bebekten alınan DNA örneğinde uyuşma sağlandığı tespit edildi. Bu doğrultuda Gizem bebek, Ankara'dan özel uçakla Adana'ya götürüldü. Adana'da Gizem bebeği Bakan Derya Yanık karşıladı. Bakan Yanık, bebeği Adana Şehir Hastanesi'nde tedavisi devam eden anne Yasemin Begdaş'a teslim etti.