Yenikapı'da bir araya gelen hayvanseverler, barınaklardaki şartların iyileştirilmesi ve hayvan haklarına dikkati çekmek amacıyla 'Büyük Hayvan Hakları Mitingi' düzenledi. Eylemde Sisi lakaplı Seyhan Soylu da yer aldı. Seyhan Soylu'nun bir insana köpek tasması takarak dolaştırması eyleme damga vuran anlardan oldu.

Fazıl Say İstanbul Havalimanı'nı övünce tepki yağmuruna tutuldu Fazıl Say İstanbul Havalimanı'nı övünce tepki yağmuruna tutuldu

Pati Koruyucuları Hayvanları Koruma Derneği tarafından düzenlenen ve hayvan hakları savunucusu dernek ile toplulukların yer aldığı mitinge katılanlar, "Sessizlerin sesiyiz", "Hayvana işkenceye son", "Sokağıma dokunma", "Hayvanlara adalet" yazılı pankartlar taşıdı.

Eylemde Sisi lakaplı Seyhan Soylu da yer aldı. Seyhan Soylu'nun bir insana köpek tasması takarak dolaştırması eyleme damga vuran anlardan oldu.

Seyhan Soylu Yenikapı

Burada konuşan Pati Koruyucuları Derneği Başkanı Ayşe Taşkıran, her canlının fiziki ve duygusal acıyı hissedeceğini söyledi.

Taşkıran, hayvan haklarının korunması adına 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun uygulanmasını ve acil olarak kısırlaştırma seferberliği yapılmasını talep ettiklerini belirtti.

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi Sözcüsü Esra Danışman da Baro olarak hayvan hakları için gece-gündüz mücadeleye devam edeceklerini, bunu yalnızca bir kurum olarak değil, bu ülkenin birer vatandaşı olarak görev kabul ettiklerini belirtti.

Çeşitli gösterilerin yapıldığı ve sloganların atıldığı etkinliğe katılanlar daha sonra dağıldı.