Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan 2. tur açıklaması yaptı Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan 2. tur açıklaması yaptı

Popüler sosyal medya Instagram, yeni özelliklerle kullanıcıları bünyesinde tutmaya ve yenilerini platforma çekmeye çalışıyor. Meta'nın sahibi olduğu Instagram'ın yeni özelliğini şirket CEO'su Mark Zuckerbeg bizzat açıkladı. Artık dileyen kullanıcılar biyografi kısmında birden çok (5'e kadar) bağlantı ekleyebilecek.

Instagram'da özellikle de profesyonel hesaplarını hayatını çok kolaylaştıracak bir özellik kullanıma sunuldu. Artık biyografi bölümüne beşe kadar bağlantı eklemesi yapılabilecek. Bundan böyle "Link Bio'da" paylaşımlarını daha da fazla göreceğimiz kesin diyebiliriz.

ınstagram link ekleme

Yeni özellik aşağıdaki gibi gözükecek:

"Link Bio'da" paylaşımlarını arttıracak Instagram özelliği yayınlandı!

Yeni özellikte bütün linkler biyografi kısmında gözükmeyecek. Bunun yerine açılı bir pencere içerisinde bağlantıya verdiğiniz başlık altında gözükecek. Bu şekilde profildeki karmaşıklık engellenmiş durumda.

Henüz kademeli olarak dağıtım aşamasında olan özellik herkese gelmemiş olabilir. Muhtemelen kısa süre de size de bu özellik verilecektir.

Peki Instagram'a bağlantı ekleme nasıl yapılır?

1- Profilinize girin
2- 'Profili Düzenle' kısmına dokunun
3- 'Bağlantı Ekle' kısmını seçin
4- URL veya URL'leri ekleyip kaydedin.