Dr. Eşref El Kudra, düzenlediği basın toplantısında işgal uçaklarının doğrudan kiliseyi hedef aldığını ve yerinden edilenlerin sığındığı kutsal mekanları bombalamayı umursamadığını vurguladı.

İsrail’in saldırısı sonucu Gazze Şeridi'ndeki 7 hastanenin hizmet dışı kaldığını belirten El Kudra, hastanelere ve sağlık kurumlarına uluslararası koruma sağlanması ve Gazze'ye tıbbi malzeme girişinin hızlandırılması çağrısında bulundu.

El Kudra, yakıt ve malzemelerin kıt hale gelmesi nedeniyle önümüzdeki saatlerin sağlık ekipleri için çok kritik olacağı konusunda uyardı.

İsrail’in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında şehit sayısının 4 bin 137'ye yükseldiğini ifade eden El Kudra, çoğu çocuk olmak üzere 1000'den fazla kişinin enkaz altında kayıp olduğunu açıkladı.

El Kudra, işgal ordusunun son 24 saatte Rum Ortodoks Kilisesi'ni de hedef aldığı 37 katliamda 352 kişiyi katlettiğini ve 669 kişiyi yaraladığı ifade ederek sadece kilisede ölenlerin sayısının 16 olduğunu kaydetti.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Blinken ve Stoltenberg ile bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan Blinken ve Stoltenberg ile bir araya geldi

El Kudra, işgalin "daha fazla etnik temizlik katliamı gerçekleştirme ve Yahudi olmayan her şeyi hedef alma" vahşetiyle hareket ettiğine dikkat çekti.

Kaynak: