'Gülşah Tanrıöver'in yeni şarkısı ''Simsiyah'' ile tüm müzik platformlarında yerini aldı. Söz ve Müziği ''Gülşah Tanrıöver'' e ait olan şarkının hikayesini konuştuk


*Müzik sevginiz ya da ilginiz ne zaman başladı? 
Öncelikle söylemem gereken müzik aileden genetik olarak bana kalan en önemli ve kıymetli miras. Müzik sevgi ya da ilgi sürecimyaşama sevinci ve emek üzerine kurulmuş bir süreç. İlk olarak kendimi tanımaya başladığım yaşlarda başlar. Ben 5 yaşında şarkı söylemeyen ve küçücük dünyasında müzikle ilgili kocaman hayalleri olan bir çocuktum.7-8 yaşlarında kendi kendime şarkılar uydururdum daha sonra 12 yaşlarında katıldığım bir ses yarışmasında birincilik alınca tabiî ki güvenim oldukça güçlendi. Ama tam anlamıyla bu konuda bilinçli olma durumu biraz zorlukları biraz hayal dünyasını biraz yaşama bağlılığımı, yaşama sevincini tattığım ve emek vermenin önemini kavradığım 17 yaşlarımda başlamış bir süreç. 
Bu klişe olacak ama hep şarkı söyleyeceğim ve ben sanatçı olacağım derdim. Bazen hayalleriniz istekleriniz biranda olamayabiliyor başta da söylediğim gibi emek vermek ve yaşanmışlıklar gerekiyor. Eğitim olarak müziğe lisans döneminde başladım ve akademik kariyerime basamak basamak yürüdüm. Ayrıntılar ve arada yaşananlar oldukça uzun tabii…
Şuan Öğretim Üyesi olarak çalışıyorum ve müzik sektöründeki kariyerime de devam ediyorum Bu süreçte tabii ki beste çalışmalarım da çok uzun yıllar devam etti.  Hem akademik alanda hem de piyasa... 400 'e yakın şarkı var bunlar dinleyiciyle buluşmayı bekliyor. Şimdilerde yapmış ve yapmakta olduğum yüzlerce şarkıyı kısa aralarla dinleyici ile buluşturma çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor.

*Z Kuşağı diye dilimizden düşüremediğimiz kuşağa odaklanarak müzik tarzınızda bir değişim yaptınız mı ya da doğru buluyor musunuz bu değişimi? 
Yeni nesil ve yeni nesil sanat anlayışı oldukça farklı. Yeni nesil müzik çabuk tüketilen çoğunlukla teknoloji ve dijital odaklı. Ben bu müzik sektöründe sanatçı olarak 4 yıldır bulunuyorum ve ilk şarkılarımla tabii ki son şarkım arasında müzik tarzı olarak kırılmalar var. Ülkemizde güncel olarak ilerleyen ve kitleleri sürükleyen müzik tarzını ben ve ekibimde takip ediyoruz. Bestelerimi yeni tarz müziğe göre üretmeye çalışıyorum. Üreten bir müzik aşığı olarak tek tarz üzerinden beste yapmıyorum içerisinde pop,arabesk, trap , yeni nesil türkü formu ve çocuk şarkıları gibi şarkılarda çokça var.Zamanı geldikçe halkımızla paylaşacağız ancak kaliteden ödün vermeden diyelim. 

gülşah 2
*Yeni şarkınız ''Simsiyah'' nasıl gidiyor, tepkiler nasıl?
Simsiyah oldukça güzel ve beklediğim gibi ilerliyor. Her projemizde olduğu gibi benim için bir önceki projeden bir adım daha ileri adım atmamı sağlayan bir çalışma oldu. Paylaşımlar izlenmeler oldukça iyi yaklaşık 5 günde şarkımız 1 milyona ulaştı. Oldukça sevindirici bir durum bizim için.
 Simsiyah şarkısının benim için farklı bir değeri de var aynı zamanda. Bu şarkıyı ben bestelerken müzik aşkıma ve bu piyasada 4 yıl boyunca yaşanmışlıklarımı hissederek yazdım. Şarkının sözlerini herkesin dikkatli ve hissederek dinlemesini isterim.


*''Simsiyah'' projesinde kimlerle bir araya geldiniz? Ekipten bahseder misiniz?
 Şarkımız''Simsiyah’’ DMC etiketi ile yayınlandı. Bu projede şarkının prodüktörlüğünü bütün şarkılarımda olduğu gibi ‘’A.Ulvar TANRIÖVER”üstlendi, ‘’Simsiyah“ın söz ve müziği bana düzenlemesi Osman ÇETİN “e ait. Klibimizi yönetmenimiz A.Ulvar TANRIÖVER çekti. Basın ve radyo pr Gizem ALTINKAYA, klibimizde yer alan dans ekibi ve birçok emektar arkadaşımız ekibimizde yer aldı. Çok verimli ve uyumlu bir çalışma olduğunu düşünüyorum.
Şarkımız''Simsiyah”modern reggaeton ritmi afro trap formunda sıcaklığı ve atarıyla sevenlerimle buluştu. Buradan''Simsiyah'' projesinin mimarı A.UlvarTANRIÖVER”e, şirketim Doğan Music Compony’e ve ekibime teşekkür ediyorum.

*Müzikal kariyerinizle ilgili en büyük hayaliniz nedir? 
Müzik benim için bir yetenek,  insanın duygularını ve kendi dünyasını seslerle anlattığı en gözde sanat, insanın kendini sonsuz ifade edebileceği hayallerini gerçekleştirebileceği sadece bir meslek değil yaşam biçimidir. Ayrıca tutku da diyebiliriz çünkü vazgeçilmezlerimden. Müzik kariyeri açısından birçok çalışmalar yaptım ve yapmaktayım ve 4 yıllık kısa bir sürede Gülşah TANRIÖVER olarak yerimizi aldık. Müzik sektöründe desteği ve ilgisi olan herkese teşekkürler.
Müzikal kariyerimle ilgili en büyük hayalim iyi bir solist ve besteci olarak, çocuğu, genci ve yaşlısı tüm müzikseverlerin gönlünde olmak ve kalıcı bir marka olmak. Ben Sanatçı Gülşah TANRIÖVER olma yolunda büyük adımlar attım ve halende bu süreci yaşamaktayım. Müziğin kocaman bir dünya olduğunu düşünürsek “dünyayı dolaşmak kolay olmasa gerek”

gülşah 3
*Bir düet yapma imkânınız olsaydı Türkiye'den kim olurdu?
Düet yapma olayına tek bir sanatçı olarak bakmıyorum. Türkiyede birçok sanatçı arkadaşı severek beğenerek verdiği emeklere saygı duyarak dinliyorum ve düet yapmak isterim. Ben 90”lar pop müziğini ayrıca yeni nesil müziği çokseven çok fazla şarkı türü dinleyen biriyim işim gereği. Mesela akademik olarak klasik müzik alanında liedler,  arialar vs. orkestra koro eserleri halk müziği, tango, piyasa müziğinde pop, rap, trap, fantezi, arabesk vs. Sanatçı olarak tabii ki müzik sektöründe sevdiğim birçok sanatçıvar. Başta Sezen Aksu şarkı yazmada bana ilham veren sanatçı.Sertap Erener, Yıldız Tilbe, yine 2 şarkıma Aşk Adam Seçer Mi ve  Ağrılarım Var “a düzenlemeleriyle ve güzel sesiyle değer katan Mustafa Ceceli,  Gökhan Tepe yeni nesillerden Ekin Uzunlar , Selçuk Balcı Bilal Sonses, Tuğçe Kandemir ve Sefo “yu dinliyorum.


*Uzun ve meşakkatli bir yoldasınız bu yoldaki en büyük içsel gücünüz nedir?
Evet oldukça meşakkatli bir yol hem bedenen hem ruhen oldukça sağlam olmayı gerektiriyor. Bu yolda öncelikle inancım, hayallerim ve eşim. Pes etme noktalarımda yaşadığım deneyimlerim beni hep bu üçlüye yöneltiyor. Ayrıca hayranlarımdan aldığım güzel tepkiler aniden gelen sürprizler ve bir noktaya ulaşma heyecanı ve hevesi en büyük içsel gücüm.