07.04.2021, 19:54

21 Nisan 2021'de Lyrid Meteor Yağmuru ile Gökyüzü Şenlenecek

Lyridler MÖ 690'a dayanan Çin yazılarında ortaya çıktı ve onları kayıtlardaki en eski meteor yağmurlarından biri haline getirdi . 21 Nisan gecesi,  görücüye çıkacak. Bu göksel şöleni görmeniz için bilmeniz gerekenler ise  21 Nisan Çarşamba gecesi ve 22 Nisan Perşembe sabahı erken saatlerde görülebilir olması, Mümkün olduğunca çok sayıda kayan yıldız görmek için, Nisan ayının batışı ile gün doğumu arasındaki saati bekleyin .

LYRİD METEOR YAĞMURU NEDİR?

Lyridler, isimlerini Lyra'dan alır  Kayan yıldızların her yıl Nisan ayı sonlarında yayıldığı görülen takımyıldız. Meteor yağmuru, Dünya'nın C / 1861 G1 Thatcher kuyruklu yıldızının kuyruğundan geçmesinin bir sonucudur . Gezegenimiz bu enkaz alanından geçerken, uzay taşları Dünya'nın atmosferinde yanarak muhteşem ışıkların gece gökyüzünde süzülmesine neden oluyor.

Lyrids, Dünya'dan görülebilen daha zayıf yıllık meteor yağmurlarından biridir. Yoğun gecelerde, genellikle saatte 20'den fazla kayan yıldız üretmezler. Olay aynı zamanda tahmin edilemez: Nadir durumlarda, seyirciler saatte 100 meteor gibi inanılmaz dalgalanmalara maruz kalırlar. Bu nedenle Lyrids,  astronomi meraklıları için kontrol edilmeye değer.

Meteorlar, atmosferimize giren uzay kayalarının parçacıkları veya kalıntılarından başka bir şey değildir, kayan yıldızlar gibi muhteşem bir ışık gösterisine neden olur. Astronomik dilde, bunlar meteor yağmurları olarak bilinir. Toplamda 112 meteor yağmuruna tanık olabiliriz. Bununla birlikte, ayrı bir not olarak, astrolojide çok önemli bir rol oynamazlar. Bazı astrologlar, bu kozmik enkazın dünyaya girer girmez buharlaştığına inanıyor. Bu nedenle üzerimizde büyük bir etkisi yok. Bununla birlikte, bu meteor yağmurlarının oluşturduğu enerjinin, özellikle düzenli olarak meydana gelen meteor yağmurları olmak üzere üzerimizde bazı potansiyel etkileri vardır.

Meteor yağmurlarının  bazı takımyıldızlardan çıktığı düşünüldüğünde, o takımyıldızla ilgili özelliklere sahiptirler. Meteor buharlaştıktan sonra bile beraberinde getirdikleri madde dünya tarafından özümsenir ve bu nedenle etkisi hiçbir şekilde reddedilemez.

Bilim, göktaşlarının yıldız tozu olduğunu ve yaşamın kökeninin yıldız tozu ile bağlantılı olduğunu söylüyor. Yıldız tozu, dünyadaki ilkel zamanlarda yaşamı destekleyen bir grup unsurdur. Bir meteordaki yaşamı oluşturan elementlerin varlığı, onun bağlantısını ve önemini belirtir.

Bu göktaşlarının enerjiye dönüşümü, evrensel kozmik dünya ile bağlantımız üzerindeki etkisini enerji değişimi yoluyla gösteren bir olgudur.

Meteor Yağmurunu Anlamak: Astrolojik Önem

Astrolojik olarak, kozmik toz olan bu duşlar birçok şeyi temsil eder. Toz ve buzdan oluşan bu parçacıklar bizim gizli özlemlerimizi temsil ediyor. Bu toz döküntüleri her zaman oradadır, ancak yalnızca dünya atmosferine girdiklerinde parlarlar. Bu nedenle, sembolik olarak şunu söyleyebiliriz ki, kişisel arzularımızı açığa çıkarmak ve toz gibi ölü rüyalarımızdan güzelliği veya parlamayı aramak için doğru zaman.

Aynı zamanda bilgeliğin manevi yükselişini ve kazanımını temsil eder. Astrolojik olarak türetilebilecek en önemli etkilerden biri, ay veya güneş tutulması sırasında meydana gelen değişim ve dönüşümdür. Meteor yağmurları, pozitif enerji ve daha heyecan verici deneyimleri dört gözle beklemek için umut getiriyor.

2021 yılında görebileceğimiz ilk büyük meteor yağmuru, 2 ile 3 Ocak tarihleri arasında gökyüzünün kuzey kesiminde gerçekleşmiştir. 

Lyrid meteor yağmuru,  
Bilimsel astronomi, Jüpiter gezegeninin Quadrantids akışında önemli bir role sahip olduğunu belirtir. 1918'de WF Denning ve Bayan Fiammetta Wilson tarafından yapılan erken araştırmalardan başlayarak ve daha sonra 1963 yılında SE Hamid ve MN Youssef tarafından çekilmiş kanıt parçacıkları, akarsu ana kuyruklu yıldızının yaklaşık 4000 Yıl önce Jüpiter tarafından yakalandığını ve ardından göktaşları olduğunu kanıtladı. yolda geliştirildi. Referans: https://meteorshowersonline.com/quadrantids.html)
LYRİD meteor yağmuru: AŞK, Dini, Spiritüel, Geleneksel ve Astrolojik inançlar ile ilişkilendirilir.   

Antik Yunan Gökbilimcisi Ptolemy'ye göre gökbilimciler, Tanrıların dünyamızla aralarındaki perdeyi gözlemleyen aralayanlardı. 

Takımyıldız Bootes için Ptolemy, Merkür ve Satürn gibi karakterlerini önerdi. Arkturus'un özelliklerini Mars ve Jüpiter kavuşumuyla ilişkilendirdi. Ancak ünlü Astrolog Alvidas, ona Venüs ve Merkür özelliklerini verdi. Takımyıldızın yıldız küresindeki konumuna bakıldığında, Arcturus takımyıldızı Vedik Astroloji dilinde SWATI Nakshatra olarak düşünülebilir. Swati, iblis başı Rahu tarafından yönetilir ve lordu Venüs olan Terazi burcuna yerleştirilir.

Bu nedenle etkiler, Venüs ve Rahu ile birlikte Merkür, Satürn, Mars ve Jüpiter'in birleşik bir yansıması olarak düşünülebilir. Ptolemy, bu takımyıldız altında doğanların okült bilime yönelme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Ayrıca, güçlü arzular geliştirebilir ve hayatta mesleki başarı elde edebilirler.
Ancak Kabalistler, Arcturus'u Merkür odaklı özelliklerle ilişkilendirdiler ve burada asıl işin Kral'ın hazinesini idare etmek olacağına inandılar. Yunan felsefesinde Bootes, tıpkı Jüpiter gibi koruyucu olarak kabul edilir.

Büyük gezegenlerin yukarıdaki ortak ilişkileri ve takımyıldız üzerindeki etkileri göz önüne alındığında, Meteor yağmuru ile ilişkili gezegenler, Merkür gezegeninin aklının Jüpiter'in bilgeliği, Mars'tan gelen cesaret ve refah ve rüyalar ile birleştiğini belirtir. Venüs tamamen yeni bir dönüşüm ve yapı getirebilir.


Jüpiter, Oğlak burcunda zayıflamış olsa da, düşüşten sonra yükseliş gösterir. Bunun nedeni, Satürn'ün bu dönemde Jüpiter ile kavuşmasıdır.
Benzer şekilde, Güneş, Jüpiter burcunda Merkür'ü birleştirecek ve bu, zekaya dayalı akıllıca kararlar aldıktan sonra kraliyet gücünün muhafaza edileceğini ortaya çıkaracaktır.

Mars, Terazi ile karşılıklı veçheye karşı burcunda ve muhalefette olacak. Burası, 2021'de meteor yağmurunun gerçekleşeceği takımyıldızın evidir. Bu gezegensel geçiş hayatta strese neden olabilir.

 Satürn'ün Terazi üzerindeki etkisi 'çok yoğun' bir şeye işaret ediyor. Ekonomik, siyasi, dini cepheye ilişkin gizli ve bastırılmış fikirler veya anlayışlar bu zamanda kamuoyunda ortaya çıkabilir. Halk, hükümet, toplum ve millet birbirinden uzaklaşma dönemlerinden geçebilir. Sonuç olarak, gruplar oluşmaya başlayabilir.

Ancak, tüm bu dönüşüm nihayetinde dünyayı yeni bir paradigma değişimi için değiştirecek ve daha değerli ve önemli bir şey ortaya çıkabilir.

Terazi burcunda ve merkezdeki Nakshatra olan Swati Nakshatra'da meteor yağmurlarının oluşumu, birkaç değişiklikten sonra dengeli enerjileri gösterir.

SWATI, hareketli bir Nakshatra veya Tanrısal yıldızdır. Seyahat etmeyi seven ve maddi takıntılarını bırakabilen bir kişiyi temsil eder. Swati aynı zamanda alışılmışın dışında düşünürleri ifade eden 'Bağımsız bir yıldız' olarak da bilinir.

 Havayla ilişkili Vayu, Swati'nin tanrısıdır. geçici değişiklikleri ifade eder. Bu nedenle, araç satın almak, seyahate çıkmak veya bazı geçici hareketler gibi hareketlerle ilgili faaliyetler bu dönemde gerçekleşebilir. Şu anda önemli kararlar vermeyin. Bununla birlikte, entelektüel havadar işaret sizi iç gözlem yapmanıza neden olacak ve sizi daha düşünceli eylemlere yönlendirecek içgörü verecektir.
Meteor yağmurları, farklı elementleri oluşturan enkaz nedeniyle meydana geldiğinden, bunların o belirli elementle ilgili zodyak işaretleri üzerindeki etkilerini görebiliriz. Tüm burçların ateş, toprak, hava ve su olmak üzere dört farklı unsurda sınıflandırıldığını bildiğimiz için, meteor yağmurlarının dört burcun tümü üzerinde farklı etkileri vardır.

Burcunuz için Muhteşem Meteor yağmuru ne anlama geliyor?

Ateş Grupları

Ateş burçları (Koç, Aslan, Yay) 2021 Çeyreği göktaşı yağmurları hayatınızda hayırlı sonuçlar getirecek. Kararlılığınıza hayran kalacaksınız ve hayatta doğru yolu bularak yürüyeceksiniz. İşiniz hakkında daha tutkulu hissedeceksiniz.
Ancak, herhangi bir geçici aksaklığın dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin. Başarı için çalışmaya devam edin. Hayatta rekabetle karşılaşacaksınız, ancak bu geçici bir aşama olacak. Öyleyse, bu şeylerin sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Aşkla savaşmak yerine AŞKI kalbinizin merkezine alacaksınız. 

Toprak Grupları

(Boğa, Başak, Oğlak) bu olay sizi şansınıza yaklaştıracak ve gizli potansiyelinizin dolaptan çıkmasına izin vereceksiniz. Sezginizi dinleyin ve ona göre çalışın. Ailen tüm çabalarınızda size destek olacak. Yoğun programınızdan biraz zaman ayırmanız ve anı yaşamanız gerekir. Pratik olmak iyidir, ancak her eylem bir rüya ile başlar. Bu yüzden kendinize inanın ve pes etmeyin.

Hava Grupları

(İkizler, Terazi, Kova) genellikle çok meraklı ve meraklıdır.  Herhangi bir nihai karar vermeden önce bilgileri analiz eder. Lyrid meteor yağmuru İkizler, Terazi ve Kova burcunda doğanlar için önemli bir mesaj getiriyor . Yeni bir işe başlarken hesaplama ve stratejik planlama çok önemlidir, ancak bazı şeylerin aşırı vurgulanması fırsatların kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle, her zaman önünüze çıkan herhangi bir fırsatı yakalamaya hazır olmalısınız. Ayrıca, işte başarılı olacağınız için bu süre zarfında harika fırsatlar elde etme şansınız da var.

Su Grupları

 (Yengeç, Akrep, Balık) ait yerliler çok duygusal ama sezgiseldir. Bu insanlar, Lydrid meteor yağmurları sırasında ortaya çıkan, içlerinde gizli felsefi bir mesaj taşıyacaklar. Diyor ki, "Senin için olmayan şeyleri bırak ve geçmişe sarılmayı bırak. Ayrıca, her şeyin bir nedeni olduğuna inanın. İnsanlar değişiyor, böylece bırakmayı öğrenebilirsin ve işler ters gider, böylece haklı olduklarında onları takdir edebilirsin. 

Yorumlar (0)
9
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sizce gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizi hangisi?
Sizce gelmiş geçmiş en iyi yabancı dizi hangisi?
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Hatayspor 33 50
7. Gaziantep FK 32 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 33 36
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 32 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Tuzlaspor 31 47
9. Ümraniye 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 31 33
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23