Ozon tedavi sayesinde vücudumuza ve beynimize yeterince oksijen gideceği için beyin fonksiyonlarını daha rahat yerine getirebilir ve kaliteli yaşam artışı görülür.

Depresyonu şöyle tarif edebiliriz...Belirli uyaranlara karşı duyarlılığın azalması, ilgi kaybı ve yapılan aktivitelerden zevk alamama durumu.Depresyonda kişiler kendilerine olan güvenlerini kaybederek girişim güçlerini kaybederler. Karamsarlık ya da umutsuzluk olarak belirtilen durumlar içine girerler.

Depresyonda yaşam enerjisi azalır. Hayatın içindeki hiçbir şeyden tat alamaz duruma gelir insan...Yaşamı kabusa geçiren bu rahatsızlık ne yazık ki  kadınlarda erkeklerin iki katı görülmekte ve özellikle yetişkin nüfusun %8-18'i gibi hatırı sayılır bir kitleyi etkilemekte...

Depresyon tedavisinde problemlerin kaynağına inerek olayın algılanma biçiminin değiştirilmesine yönelik telkinler verilerek bu hastalıktan kurtulmak mümkündür...

Beyin ağırlık olarak vücudumuzda çok az bir yer kaplamasına rağmen vücudumuza giren oksijenin dörtte birini kullanan bir organımız...Beynimiz çok fazla oksijene ihtiyaç duyar ve bazı koşullardan dolayı vücuda oksijen alımı az olduğu zamanlarda ise fonksiyonların azalma olur.... İhtiyaç duyulan oksijen ihtiyacının azalımı depresyon gibi ruhsal bozuklukları tetikler... Bu yüzden ozon tedavi sayesinde vücudumuza ve beynimize yeterince oksijen gideceği için fonksiyonlarını daha rahat yerine getirebilir. Endişe hali ortadan kalkar, konsantrasyon ve dikkat artar, hafıza güçlenir, uykusuzluk düzelir, beyin hücreleri daha sağlıklı hale gelir. Ayrıca depresyon gibi hastalıklara karşı savunmamız, direncimiz artar.

özgür esen

Ozon tedavisi ile beynimize bol miktarda oksijen girişi ile beyin hücrelerimizin metabolizması artar, hücreler  tazelenir. Sonuçta ozon-oksijen etkisi ile beynimizin yönettiği ya da beynimizde olup biten olaylarda düzelmeler olur. Ozon tedavisi, kişiye kendini iyi hissetme hali verirken, kişinin bedenen ve zihnen enerjik hissetmesine neden olur.

Ozon tedavisi ile birlikte yaşanan streste normalleşme , öğrenme, konsantrasyon, dikkat gibi beynimizin en önemli fonksiyonlarında düzelmeler başlar , endişeli ruh hali ortadan kalkar, hafıza güçlenir, gece yaşanan uykusuzluklar ve  sabahları hasta hissederek uyanmalar normale döner...  Ozon tedavisi ile beyin hücrelerinin sağlıklı hale gelmesi sonucu beynin tüm faaliyetleri de sağlıklı hale gelir. Ozon tedavisinden sonra bağışıklık sistemimizde güçlenir, varsa iktidarsızlık ya da kronik yorgunluk yakınmaları ortadan kalkar, depresyon ve panik ataklar geriler.

Tıpta pek çok alanda kullanılan ozon tedavisi depresyon hastalıklarında da oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Bazen ilaçlarla birlikte de kullanılabilir. Kullanılan ilaçların kullanılmasına gerek kalmaz veya dozu azaltılır.