Astrolog Şenay Devi Ekim 2022 de  300 saatlik  eğitimi ile Finansal astroloji alanında uzmanlığını tamamladı ve finansal astroloji analizlerine başladı

Gerçekleşecek 25 Ekim tutulması ile ilgili ilk finansal analizi işe şöyle, 
Vedik astrolojide, bir kişinin hayatındaki finansal durum farklı yollarla analiz edilir. Ay ve Jüpiter, herhangi bir burçta zenginliğin ana göstergeleridir. Venüs, yaşamda lüks ve konfor sunar. Merkür, iş dünyasında başarı ve genel finansal refah için gezegendir. Benzer şekilde, herhangi bir grafikte finansal başarıyı değerlendirirken, ikinci ev birikmiş servet veya tasarrufları gösterirken, on birinci ev finansal kazançların ana evidir. Trine evler ile bağlantı kurduklarında, hayatımızda büyük bir zenginlik bahşederler. Finansal astroloji başlı başına uzmanlık gerektiren bir sistemdir. 

25 Ekim 2022 de yılın son Güneş Tutulması gerçekleşecek! 

"Borsa Çökecek mi? 25 Ekim 2022 Güneş Tutulması 1 Kasım 1929 Swati'deki İle Aynı Şekilde"

Bu, Küresel Durgunluk  süregelirken Dünya Menkul Kıymetler Piyasaları, Büyük Durgunluk yaşanan Ekim ve Kasım 1929'a paralel olarak Ekim ve Kasım 2022'deki 2 Tutulma nedeniyle çok ciddi darbe alabilir.

Swati Star'da 25 Ekim 2022'deki Güneş Tutulması, 1 Kasım 1929'daki Güneş Tutulması ile aynıdır, çünkü ikisi de Swati yıldızına düşüyor ve tam 92 yıl sonra.  Satürn 3. döngüyü tamamlıyor, Düğümler 5. döngüsünü tamamlar ve böylece Güneş 5. döngüyü tamamlar.  Gezegen konumları, Ekim 1929 Büyük Durgunluğuna paraleldir.

Büyük Buhran, 1929 ve 1939 yılları arasında ABD'de hisse senedi fiyatlarındaki büyük düşüşün ardından başlayan, dünya çapında şiddetli bir ekonomik bunalıma neden oldu.   Ekonomik bulaşma 4 Eylül 1929 civarında başladı ve 29 Ekim 1929 borsa çöküşü olan Kara Salı günü dünya çapında tanındı.

şenay devi-1

Ekim 2022'de Borsa Çöküşü Olasılığı Ekim 1929'daki Büyük Buhran ile benzer enerjileri barındırmakta. 

Terazi burcunun da Gezegen yoğunluğu vardır.

Her iki durumda da Swati Yıldızında Güneş, Ay ve Ketu.

Güneş her iki durumda da zayıflamış olacak. 

5 Gezegen Kasım 1929'da Terazi'de ve 4 Gezegen Ekim 2022'de Terazi'de ve Merkür 28.39 dereceden beri Terazi'ye katılmak üzere

Malefik her iki durumda da gerçekleşecek Tutulmaya Bağlı.

Mars, Kasım 1929'da ve şimdi Terazi burcunda. 

Güçlü 10. açı ile Durağan Satürn Terazi 7 burcundaki gezegenleri etkiler. Her iki durumda da Güneş, Ay ve Ketu aynı derecelerdedir.

Venüs, her iki durumda da Satürn'den açı yapıyor ve  her iki durumda da kötü etkilenmiş durumda. 

Merkür ve Venüs arasındaki boylamsal mesafe her iki durumda da minimum noktada. 

10 28 Ekim 1929'da  ki zorlayıcı etki Artık 24 veya 31 Ekim de etkili olabilir. 11. Satürn,  Borsayı sarsmak için 23 Ekim'den 28 Ekim 2022'ye kadar Transit Prone'da Sabit konumda. Bu durumda merkez bankaları hisse senetleri ve borsa da tutulma enerjisi ile sarsıcı durumlar ile karşılaşmamız olası. Bu dönemde dünya para piyasalarında  . Para Politikaları Kurulu Kararların da yeni kararlar oluşumlar söz konusu olabilir. Özellikle kur korumalı mevduat hesaplarında düşüşler ithalat ihracat ile ilgili kısıtlayıcı yaptırımlar kredi alma verme ile ilgili düzenlemeler yakın dönemin yansıyan etkileri arasında. Tutulmalar döngüsü içerisinde kredi almak dış ticaret ile ilgili sorunlar bu dönemde etkili olacak gibi görünüyor. 


 
Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...
Dr.Astrolog Şenay DEVİ