Uzun zamandır magazin turu yapmıyorduk. Şöyle bir turlayalım bakalım, son zamanlarda magazin gündeminde neler olmuş?

Gülşen Olayı
Son 10 günün en çok konuşulan konusuydu. Sadece magazin değil, ülke gündemine tabiri caizse bomba gibi düştü. Peki neydi Gülşen olayı? Nisan ayında, bir konserinde İmam Hatip liseleri için bir cümle kurmuş. Aylar sonra o video sosyal medyaya düşmüş. "Gülşen tutuklansın" çığlıkları atılmaya başlanmıştı. Ardında Gülşen tutuklandı ve bu defa başka çığlıklar yükseldi "Gülşen serbest bırakılsın!" Ve serbest bırakıldı, ev hapsi şartı ile.
Şimdi kısaca yorumlayayım; Gülşen'in kurduğu cümle tamamen gereksizdi. Bir şarkıcı şarkı söylemeli, belki sahnede renk olsun diye rakiplerine laf atar izleyici ile şakalaşır ama bu konular ne alaka? İfadesi alınarak tutuksuz yargılanabilirdi ama bu defa onu tutukladılar, jet hızı ile. Bu da garip değil mi? Ulu orta "seni öldüreceğim" diyen eski eşi bir tehdit olarak görmeyip, herkesin tanıdığı birini cezaevine koymak? Herkesin tanıdığı derken, kaçıp göçme ihtimali olmadığını vurguluyorum aman ha...
Yani bir hafta zamanımızı alan, gündemi oluşturan olay bu. Gülşen'in son durumunu merak edenler için, iddianame hazırlandı 1-3 yıl arası hapsi isteniyor. Gelen bilgiler bu yönde. 


İzel Çelik Ercan Konserleri
Bir süre önce, zamanın sevilen gruplarından İzel Çelik Ercan bir araya geldi. Seri konserler amaçlı bu birlikteliğin ilk konseri Kuruçeşme'de yapıldı. Bilmeyenler için bir bilgi olsun ama ben başka bir olaydan bahsedeceğin bu üçlü ile ilgili. 
Bilenler vardır, grubun aktif zamanlarında Ercan ve İzel birlikteydi. Uzun süren bir beraberlikti, sonra ayrıldılar. Ercan evlendi, çocuğu oldu. Bu arada üretmeye devam etti Ercan Saatçi. 
Konserde 'Yastayım' şarkısını söyleyecek İzel'den bir ses geldi "ne şarkı yapmış." Evet şarkı muhteşem, güzel demek az kalır. Ancak o şarkının zamanında muhtemelen kendisi için yazılmış olduğunun altını çizmek istedi. Şarkı bitince yine benzer bir cümle kurdu. Çok anlamsız hareketler bunlar. Yaşanan yaşanmış, orada kalmış. Şimdi Ercan Saatçi evli, bilmem anlatabiliyor muyum? 
Bu arada Çok Akustik programında Ercan Saatçi "eskiden güzel şarkı söyleyemiyormuşuz dedi. Bence bu saptama İzel için geçerli değil. Çünkü İzel'in canlı performansını beğenmedim, beğenemedim. 


Oğuzhan Koç Demet Özdemir Düğünü
Bilmek kaç farklı gelinlik ile bir düğün gecesi. Bu gelinlikler gecenin konuşulan detaylarından biriydi. Oğuzhan Koç'un topuklu ayakkabısı ve ayakkabının fiyatı da öyle. Ancak düğünde gelin ve damat dışında farklı gösteriler de oldu. Sosyal medya için başkalarının çektiği bir videoda arka tarafta şarkıcı Edis ve BensuSoral'ın yakınlaşması gözlerden kaçmadı. İkili açıklama yapmadı ama Soral'ın evli olması insanların tepki vermesinin ilk nedeniydi belirteyim. 


Mehmet Ali Erbil TikTok Fenomeni
Bilmeyenler şaşırdı ama bu doğru. Dönemin en çok aranan isimlerinden M.Ali Erbil uzun süren hastalık döneminden yeniden şov dünyasına döndü.  Bu dönüş biraz garip oldu. Önce genç bir kıza taciz söylemleri ile gündeme geldi. Şimdi de Tiktok canlı yayınlarına katılıp, izleyenlerden hediye talep etmesi ile... Hani zirvede bırakmak diye bir deyim var ya, keşke bunun önemini anlasaydı Sayın Erbil.


Müge Anlı'nın Kocası
Biliyorsunuz geçen sezon sonu Müge Anlı evleneceğini duyurmuş, sonra da evlenmişti. İlk programında hayırlı olsun çiçeklerinin notlarını okudu. Eşinin çiçeğine sıra gelince "kocam göndermiş" dedi. Bu ifadesi ile anında gündem oldu. Ama bu durum beni rahatsız etmedi, ironi yaptığını düşünüyorum. Etek boyu ile konuşanlar da olmuş, bence gayet yakışmıştı. Öyle bir yer edindi ki Müge Anlı, bikini ile program sunsa izleyici rahatsız olmaz. 


Zeytin Ağacı Dizisi
Netflix'de yayınlanan bu diziyi çok başarılı buldum. İmkanı olan herkesin de izlemesini çok isterim. İçinde gerçek hayattan çok şey bulabileceğiniz, çok iyi kurgulanmış bir film. Aile Dizimi olayının ele alındığı filmde tek yanlış terapilerin ultra hız ile sonuca ulaşması. Aile Dizimi ile olumlu sonuca ulaşmak bu kadar hızlı olamaz. Onun dışında harika bir yapım olmuş. Zaten izlenme saatinden de belli. Ağustos sonunda 100 milyon saatten fazla izlenmişti. İkinci sezonu merakla bekliyoruz. Son olarak Murat Boz'un oyunculuğu da çok iyiymiş.


Netflix Gönül Filmi
Günlerce merakla beklediğim bir filmdi. Heyecan ve merakla oturdum karşısına. Yaklaşık 1.5 saatlik bu filmde sürekli 'ne olacak acaba' diye bekledim. Bir baktım film bitmiş. Ekrana bakarak "ben ne izledim şimdi?" diye sordum kendime. Son 8.5 dakikası ağıt olan bu filmi beğenen oldu mu bilmiyorum. Eğer çok çok boş vaktiniz varsa oyuncuları için izleyebilirsiniz. Benim fikrim bu yönde. 


Altın Yıldız Ödülü Funda Erkoç'un
Bir kaç gün önce yapılan Altın Yıldız Ödülleri'nde en iyi magazinci ödülünü Funda Erkoç aldı. Ödül törenlerinde hak etmeyen insanlara ödül gidince cinnet geçiriyorum. Ama bu defa çok mutlu oldum Funda Erkoç, çalışkan ve etik değerlere önem veren bir gazeteci. Magazinde böyle birini bulmak çok da kolay değil. Tebrikler Funda Erkoç.


Merve Boluğur Evleniyor
Son zamanları en çok konuşulan isimlerinden olan olan Merve Boluğur evleniyormuş. Bir süredir birlikte olduğu sevgilisi Mert Aydın'dan evlilik teklifi almış ve evet demiş. O zaman mutluluklar dileyelim. Müstakbel eşi inşallah onu sahnelerden alıp setlere yönlendirir. Herkes başarılı olduğu işi yapmalı öyle değil mi?
Magazin turumuz burada bitsin. İrili ufaklı çok şey vardı aslında yazıya ekleyebileceğim ama her şey tadında güzel.
Sağlıcakla...